Фестивалем анімації та карикатури у Львові зацікавилися київські, донецька та одеська анімаційні студії. Гостей привабили не тільки можливість зібратися у широкому колі аніматорів, а й саме місто, що його на одному із попередніх фестивалів відомий художник Олег Дергачов назвав столицею галицького гумору.
Цьогорічний фестиваль продовжує традицію не тільки карикатури та анімації, а ще більш давнього і щоразу все більш необхідного людям доброго гумору. Конкурси і фестивалі потрібні у холодну пору, щоб заряд сміху тримався до кінця зими.
Першими матимуть змогу усміхатися журі. Останніми, мабуть, сміятимуться переможці. Як вирішили на зібранні організаторів та журі, що відбулося 20 листопада, забобони – то не для митців. Роботи з конкурсу карикатури та коміксу «Євро 2012» до розгляду журі представлять на Андрія о 13 год. 13 хв. Безперечно, що для щасливих і легких на руку художників три тринадцятки принесуть статус переможців.
До слова, на минулому фестивалі анімації та карикатури в Львові «Срібна муха», що відбувся у 2006 році, переможцем конкурсу «Життя як театр» став львівський художник Сергій Костишин. Другу нагороду, як і цьогоріч на всеукраїнському конкурсі «Права людини» в Києві, отримав Микола Дмітрух з Тернополя. Жінка-карикатурист Олександра Бадалова з Харкова стала третьою у переліку переможців.
«Очевидно, що гострого сміху в цьогорічних роботах буде більше. Якби я малював на цю тему, то вибрав би критичний підхід. Карикатура не завжди весела, але і передбачити настроєвості робіт наперед неможливо, – розповів Сергій Костишин, що входить до складу журі, – Можливо вгадати те, що в основному це будуть карикатури, а не комікси».
За словами художника, комікс є мало поширеним через незнання людей, невміння «читати» комікси. «Для художників комікси можуть бути нецікавим через поширене уявлення, що це масовий продукт», – відзначив Сергій Костишин.
Він наголосив, що роботи карикатуристів оцінюватимуть комплексно, але враховуватимуть ідею та художній бік: «Карикатура – не живопис, не пейзаж, тут тільки лініями можна так багато показати. Звичайно, що то мають бути не просто гарні картинки. Такі конкурси є для молоді добрим шансом показати себе, свої ідеї, креатив».
Приємним подарунком для карикатуристів та усіх гостей фестивалю «Каверза» буде презентація книги з карикатури Валерія Нестеренка, завідувача кафедри живопису Львівської академії мистецтв. «Посібників з карикатури взагалі нема. Навіть каталогів не густо. Три роки тому вийшов друком каталог українських карикатуристів. Тому вихід цієї книги вітають так радо», – сказав Сергій Костишин.
Оксана Ничипорук
1 коментар:
З нетерпінням чекатиму цього фестивалю! Нехай боги карикакатури (якщо такі є) шлють учасникам натхнення. А то дуже вже посміятися хочеться. Раптом чиновники впізнають себе, розрегочуться і почнуть готуватися до Євро-2012 серйозно?
))))))
Дописати коментар